Rodinné focení

Děti:

Pro mladší děti 1,5 – 3 roky doporučuji focení venku, kde jsou děti více přirozené a můžeme vás zachytit lépe při společné hře a aktivitách. I mladší děti však na přání

fotím v ateliéru, doporučuji však brát focení jako návštěvu tety a fotit přirozeně při aktivitě, hře, zpívání.

Od 3 let výše se lze s dětmi rozumně domluvit, takže lze fotit kdekoliv.

Fotím i newborn, malá miminka do max. 14 dnů věku. Mám k dispozici košíček, kožešinky, doplňky. Je možné fotit u Vás doma či v ateliéru.

Co s sebou na rodinné focení:

V ateliéru vzniknou skvělé fotky na tmavém či světlém jednobarevném pozadí a před Vánoci např. u našeho ateliérového stromečku.

Na focení můžete vzít i své pejsky a kočičky, pro děti oblíbené hračky a knížky. Zábavná jsou focení také např. s hudebními nástroji či sportovními rekvizitami.

Výborné je, pokud se barevně a stylem sladíte. Stačí vybrat např. jednu dominantní rodinnou barvu, která se bude opakovat u všech, i kdyby v té barvě měl být jen šátek. Nebo někteří členové místo vybrané barvy mohou být v neutrálních barvách, jemné barvě  – bílá, béžová, hnědá, šedá. Například pokud rodiče mají neutrální barvy a děti jasné a barevné, je to osvědčená kombinace.

Pokud si nejste jistí, tak je klasika komplet bílé oblečení, nebo šedé či černé a nebo jejich kombinace plus jejich kombinace s modrými riflemi. Některé rodiny se ladí do krémových či pastelových barev, jiné vezmou modré rifle a červené vršky.

Vyvarujte se prosím velkých nápisů a obrázků a také jemných proužků u košil apod. a lesklých materiálů a velkých divokých vzorů. Rodinné focení je rozhodně příležitost, při které využijete nejen oblíbené sportovnější a příjemné oblečení, ale také naopak to parádní oblečení, které si schováváte na lepší dny 🙂

 

 

 

Ženské portréty, boudoir focení
Boudoir fotografie – to jsou nádherné, něžné a smyslné fotografie, které zachytí krásu ženy jakékoliv postavy a věku. Nemusíte mít ideální postavu, nemusíte umět pózovat ani se líčit. Od toho jsme tu my, fotografka a vizážistka. Postaráme se, abyste na fotografiích vypadala úžasně, přitom to stále budete vy. Všechny fotografie dostanete profesionálně vyretušované a upravené speciální postprodukcí.

Co s sebou…:
Ideálními je vzít soupravy spodního prádla, korzety, průsvitné halenky, lehký svetřík, podvazkový pás, župánek, body. Ovšem zajímavé fotky vzniknou i v bílé košili, tílku, vytahaném širokém svetru či pouze v riflích a lodičkách. Krásně vypadá oblečení, které se dá spustit z jednoho ramene, tedy různé halenky, svetříky, šaty. Ideální příležitost i pro vyvětrání společenských a večerních šatů – krátké i dlouhé. Přibalte doplňky jako výrazné šperky, kloboučky, korálky, náramky, ozdoby do vlasů, škrabošku přes oči, třeba i to, co nenosíte běžně, ale jen do divadla apod.
Lodičky máme k zapůjčení.

Tip:

Přijďte ve velmi volném prádle a volnějším oblečení, ať nemáte od těsného prádla žádné otlaky. A hlavně v pohodě, klidu, natěšená na to, že budete mít čas jen pro sebe a můžete se spokojeně válet v našem útulném ateliéru v křesílku ušáčku a na posteli či pohovce se šampaňským či kávičkou a kakaem v ruce 🙂

Kde fotíme…
Boudoir fotografie fotíme v klidu a soukromí u vás doma (pokoj, ložnice) nebo v našem atelieru, kde máme veškeré vybavení a zázemí pro tento typ fotografie.

 Soft & Sexy #Boudoir Style Guide

 

 

Těhotenské focení

Nejkrásnější a nejkouzelnější těhotenské fotografie zpravidla vznikají mezi 7. a 8. měsícem těhotenství, kdy je bříško krásně a půvabně zakulacené a budoucí maminky jsou ještě plné síly a jsou zcela svěží. O to více pak působí spokojeným, vyrovnaným a hlavně radostným dojmem. Protože je každé těhotenství individuální, berte tuto radu pouze jako orientační. Nejedno krásné těhotenské focení vzniklo dokonce až těsně před porodem.

Co s sebou…:
Rozhodně obepnuté elastické šaty místo volného oblečení. Nabízí se i krajka. Skvělá je bílá partnerova nebo Vaše košile, kterou necháte otevřenou, či ji zavážete na uzel. Na těhotenské focení je vhodné mít s sebou více druhů spodního prádla, župan. Boty jsou zajímavé na vysokém podpatku nebo styl kanady, tenisky.
Hezké jsou bílé košile, trika, šaty, určitě jeansy v modré barvě. Jeansy se fotí rozepnuté, takže vezměte normální, ne těhotenské. Svetřík na rozepínání, černý, bílý top + sportovní kalhotky, případně i kožená bunda. Také je možné s sebou mít různé rekvizity, například fotografii z ultrazvuku, malé botičky, dupačky, první hračku.