Soukromé fotokurzy a konzultace

Individuální soukromé kurzy focení a kratší konzultace jsou dle zkušeností s fotokurzy a podle ohlasů tím nejlepším způsobem, jak se při nedostatku času hodně naučit.

Ráda pomohu začátečníkům i pokročilým, vaše zkušenosti nehrají žádnou roli. Pokud vás focení baví, ráda se s vámi setkám a poradím s čím potřebujete. Ráda pomohu s ovládáním fotoaparátu (zrcadlovky i kompakty) a s focením.

Focení může obnášet teorii o parametrech jako clona, čas, ISO a hloubka ostrosti, k tomu vždy potřebná a velká dávka praxe. Mohu Vám také pomoci před focením vysněné daleké dovolené, při focení portrétů či věcí pro váš e-shop.

Kde?

Kurz je možné realizovat u vás doma, venku v okolí, v kavárně…Mohu zajistit také učebnu či ateliér.

Individuální kurz Zoner Photo Studio je možný kdekoliv v ČR. Bydlím v Brně, často jezdím do Prahy, Jihlavy, okolí Brna. Ale učím úřady a firmy po celé ČR, takže mohu mít cestu kolem vás kdekoliv.

Kurzy Zoner Photo Studio

Ať už jde o hromadné přejmenování, zmenšování či úpravy jasu a barev, ostrosti a retušování, ráda vám pomohu. Pokud ještě nemáte, doporučuji na takové úpravy český program Zoner Photo Studio.

Už jsem slyšela i názvy jako Zoner Photoshop, ale to možná dobře vypovídá o tom, že plno potřebných funkcí z profi Photoshopu dokonce v Zoneru najdete. Výhodou je, že i něco navíc pro vás…Zoner je univerzálnější, přehlednější, praktičtější.

Kde?

Individuální kurz Zoner Photo Studio je možný kdekoliv v ČR. Bydlím v Brně, často jezdím do Prahy, Jihlavy, okolí Brna.

Proč Zoner?

Zoner Photo Studio umí udělat ve fotkách pořádek, umí je hezky třídit, vyhledávat, promítat s hudbou, vytvářet pohlednice a koláže, vkládat text, vylepšovat snímky, jejich kontrast a barvy. Umí udělat umělecké efekty, vyretušovat chyby, rozmazat či smazat pozadí. Navíc máte k dispozici propojení s webovou galerií zdarma. Jmenuje se Zonerama a je to podobné, jako třeba Rajče či Flickr. Tato česká galerie Vám umožní prezentovat pěkně své fotky, sdílet je s přáteli a rodinou, tedy ukazovat je na dálku. Částečně lze Zoneramu využít pro vaše zálohy či takové úložiště (cloud) pro fotky, ke kterým se díky tomu ostanete odkudkoliv. Je to tedy trošku podobné Google Disku.

Moje zkušenosti:

  • Spolupracovala jsem s fotografickou a počítačovou školou NICOM, která nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, které jsem učila a zprvu i organizovala.
  • Spolupracovala jsem s VOŠP v Praze, kde jsem učila studenty ovládání fotoaparátu a základy i pokročilé techniky focení včetně kreativních expozic a focení v ateliéru.

Ukázky prací studentů VOŠP v Praze 

  • Díky 6letým zkušenostem s testováním fotoaparátů a téměř každodenním focením Vás mohu naučit maximálně využívat Váš fotoaparát. Přibližně od roku 2005 jsem psala recenze pro fotomagazín DIGIfoto a Computer a pro web Digiarena.cz. Teoreticky i prakticky Vás naučím nastavovat správně jakýkoliv fotoaparát, používat správně blesk a další techniku, správně fotografovat a komponovat snímky a upravovat je.
  • Zoner Photo Studio znám v různých verzích díky práci na vedoucí pozici zákaznické a technické podpory přímo pro tento program ve společnosti Zoner Software a.s.
  • Zoner Photo Studio učím nyní pro Zoner Software a.s. jako externista. Jsem oficiální lektorkou pro úřady a jiné instituce či firmy pro celou ČR.

 

Ceník školení: Při pravidelné či celodenní spolupráci od 400 Kč / hodinu, kratší kurzy 600 Kč / hodinu.