Soukromé fotokurzy a konzultace

Individuální soukromé kurzy focení a kratší konzultace jsou dle zkušeností s fotokurzy a podle ohlasů tím nejlepším způsobem, jak se při nedostatku času hodně naučit.

Ráda pomohu začátečníkům i pokročilým, vaše zkušenosti nehrají žádnou roli. Pokud vás focení baví, ráda se s vámi setkám a poradím s čím potřebujete. Ráda pomohu s ovládáním fotoaparátu (zrcadlovky i kompakty) a s focením.

Focení může obnášet teorii o parametrech jako clona, čas, ISO a hloubka ostrosti, k tomu vždy potřebná a velká dávka praxe. Mohu Vám také pomoci před focením vysněné daleké dovolené, při focení portrétů či věcí pro váš e-shop.

Kde?

Kurz je možné realizovat u vás doma, venku v okolí, v kavárně…Mohu zajistit také učebnu či ateliér.

Individuální kurz Zoner Photo Studio je možný kdekoliv v ČR. Bydlím v Brně, často jezdím do Prahy, Jihlavy, okolí Brna.

Kurzy Zoner Photo Studio

Ať už jde o hromadné přejmenování, zmenšování či úpravy jasu a barev, ostrosti a retušování, ráda vám pomohu. Pokud ještě nemáte, doporučuji na takové úpravy český program Zoner Photo Studio.

Už jsem slyšela i názvy jako Zoner Photoshop, ale to možná dobře vypovídá o tom, že plno potřebných funkcí z profi Photoshopu dokonce v Zoneru najdete. Výhodou je, že i něco navíc pro vás…Zoner je univerzálnější, přehlednější, praktičtější.

Kde?

Individuální kurz Zoner Photo Studio je možný kdekoliv v ČR. Bydlím v Brně, často jezdím do Prahy, Jihlavy, okolí Brna.

Proč Zoner?

Zoner umí udělat ve fotkách pořádek, umí je hezky třídit, vyhledávat, promítat s hudbou, vytvářet pohlednice a koláže, vkládat text, vylepšovat snímky, jejich kontrast a barvy. Umí udělat umělecké efekty, vyretušovat chyby, rozmazat či smazat pozadí. Navíc máte k dispozici propojení s webovou galerií zdarma. Jmenuje se Zonerama a je to podobné, jako třeba Rajče či Flickr. Tato česká galerie Vám umožní prezentovat pěkně své fotky, sdílet je s přáteli a rodinou, tedy ukazovat je na dálku. Částečně lze Zoneramu využít pro vaše zálohy či takové úložiště (cloud) pro fotky, ke kterým se díky tomu ostanete odkudkoliv. Je to tedy trošku podobné Google Disku.

Zkušenosti:

  • Spolupracovala jsem s fotografickou a počítačovou školou NICOM, která nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, které jsem učila a zprvu i organizovala.
  • Spolupracuji s VOŠP v Praze, kde učím studenty ovládání fotoaparátu a základy i pokročilé techniky focení včetně kreativních expozic a focení v ateliéru.

Ukázky prací studentů VOŠP v Praze 

  • Díky 6letým zkušenostem s testováním fotoaparátů a téměř každodenním focením Vás mohu naučit maximálně využívat Váš fotoaparát. Přibližně od roku 2005 jsem psala recenze pro fotomagazín DIGIfoto a Computer a pro web Digiarena.cz. Teoreticky i prakticky Vás naučím nastavovat správně jakýkoliv fotoaparát, používat správně blesk a další techniku, správně fotografovat a komponovat snímky a upravovat je.

 

Ceník školení: Při pravidelné či celodenní spolupráci od 400 Kč / hodinu, kratší kurzy 600 Kč / hodinu.