Martina Čížková

mc-web-2-500 (2)Fotografování miluji od malička. Už jako pětiletá jsem cvakala se strýcovými fotoaparáty, spolu jsme vyvolávali fotografie v kouzelné fotokomoře s červeným světlem. Doopravdy jsem ale začala fotit až o několik let později plastovým kompaktem a ve 14 letech s Praktikou MTL 5B. Následoval Olympus OM20 a s ním hromada naexponovaných černobílých, barevných negativů i diapozitivů.

Testování fotoaparátů

Od roku 2005 do roku 2010 jsem testovala fotoaparáty a psala recenze pro časopisy DIGIfoto a Computer a pro web Digiarena.cz. S mou chutí objevit všechny čudlíky a funkce a dobrovolně číst manuály to byla naprosto ideální práce!

Skupinové a firemní fotokurzy

Úžasným obdobím po mne bylo lektorování kurzů pro společnost NICOM, kde jsem byla hlavní lektorkou základního kurzu fotografování. Jezdila jsem tedy pravidelně na kurzy pořádané v Praze, Brně, Ostravě i Hradci Králové. Byla jsem také hlavní lektorkou pro základní kurz zpracování snímků v programu Zoner Photo Studio 14. V Brně jsem lektorovala také pravidelný Čtvrtletní fotokurz. Díky tomu mám různorodé zkušenosti s učením dospělých, starších i dětí. Na konzultace se hlásily i malé skupinky z firem, které byly dalším příjemnou zkušeností. Učila jsem fotografii na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze, kde je systém výuky a skupina mladých lidí zase jinak specifická, než zájmové kurzy. Tím, že dodnes učím pravidelně i v Praze, není problém domluvit v Praze focení či školení.

V současné době učím jako oficiální externí lektorka pro firmu Zoner Software a.s., která v Brně tvoří program Zoner Photo Studio. Jezdím po celé ČR a učím firmy, úřady či školy editaci a správu fotografií v Zoner Photo Studiu.
Se Zoner Photo Studiem mám totiž zkušenosti od dob testování fotoaparátů (rok 2005) a navíc jsem pracovala 4 roky na plný úvazek jako vedoucí zákaznické a technické podpory pro Zoner Photo Studio.

Soukromé fotokurzy, individuální kurzy Zoner Photo Studia, Adobe Lightroom a Photoshop

Několik let se věnuji individuálním soukromým kurzům focení i kurzům úpravy fotografií. Zaměřuji se na to důležité a hlavní je pro mne naprosto srozumitelná forma a přátelská atmosféra. Pokud něco nevíte a neumíte, tak se za to určitě nestyďte. Žádný učený z nebe nespadl. Důležitá je opravdu jen ta chuť  a ostatní nechte na mně 🙂 Uvidíte, že se mnou najednou plno věcí pochopíte, protože na Vás budu mluvit normální řečí 🙂

Na úpravy fotek Zoner Photo Studio místo Photoshopu

Pokud Vás baví různé vylepšování a úpravy fotografií, mohu doporučit české Zoner Photo Studio. Umí fotku vylepšit, vyretušovat, přidat zajímavé barevné filtry a efekty,vytvořit kalendář či koláž. V nové verzi Zoner Photo Studio X najdete i vrstvy velmi podobné Adobe Photoshop, a i proto mohu ZPS doporučit každému fotografovi. Pokud nejste s počítačem a manuály úplně kamarádi, ráda pomohu. Nejvíce mne mrzí, když se člověk zbytečně a dlouho s něčím trápí, když mu to během krátké doby někdo může vysvětlit. Práce mne baví a naplňuje, je to moje práce snů a lidé jsou prostě vždy úžasní!

Fotografování

Jako fotografka se zaměřuji na portréty dětí i dospělých, fotím páry a rodiny, zvířecí miláčky. Vždycky se těším také na focení svatby a repotáží. Zaměřuji se s láskou také na focení tance, který sama znám či zkusím – zatím je to tedy moravský a slovenský i český folklór, argentinské tango (milonga) a zouk a salsa.

Fotografické vybavení

Moje nejpoužívanější fotografická technika: Nikon D7000, objektivy Sigma 70-200 1:2.8 II Macro HSM, Tamron 17-50 mm 1:2.8, Nikkor 50 mm, 85 mm, 35 mm 1:1.8, Sigma 17-70 1:2.8-4, bleskySB-800, atd. 

Pokud máte zájem o kurz fotografování a chcete se naučit pracovat se snímky v PC či sháníte fotografa nebo komplexního správce Vašich snímků, můžete mne kdykoliv kontaktovat. Těším se na Vás!

DSC_0086 (2)_postcard 22